Auto w abonamencie
- to się opłaca!

Kupno samochodu za gotówkę to inwestycja duża i bezzwrotna - auto szybko traci bowiem na wartości. Podobnie jest z leasingiem, bo choć płatności rozłożone są w czasie, to w pewnym momencie przyjdzie nam wykupić pojazd. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej opcji jaką jest wynajem długoterminowy, bo może się okazać, że już wkrótce sprzedaż aut za gotówkę stanie się całkowitym przeżytkiem.

2018-09-24

Abonament, czyli wynajem długoterminowy, zawojował już rynek zachodni. Podobnie jak większość innowacyjnych rozwiązań, do Polski wchodzi z lekkim opóźnieniem, ale za to szybko zyskuje popularność. Na rozwiązanie to decydują się ci, którzy zrozumieli już genialną w swej prostocie ideę tego konceptu: po co kupować nowe auto, kiedy można je wynająć i nie martwić się wówczas, że pojazd straci na wartości? Po roku albo dwóch można go przecież zdać i wymienić na zupełnie nowy.

Najlepiej posłużyć się tu konkretnym przykładem: za nowego Nissana Qashqai musimy zapłacić w salonie ok. 90 tys. zł. Po trzech latach użytkowania jego wartość spadnie do ok. 45 tys., a łączna kwota wydana na ubezpieczenia da nam blisko 12 tys. zł. Wliczając w to niezbędne przeglądy, komplety opon, koszty rejestracji oraz ewentualne serwisowanie, okazuje się, że łączna wartość auta i jego trzyletniej eksploatacji to wydatek na poziomie 150 tys. zł. I to bez wliczonego tankowania!

Tymczasem suma trzyletnich rat abonamentowych za tego samego Nissana Qashqai wziętego w abonamencie przez Autoflix.pl daje nam kwotę rzędu 41 tys zł. To prawie cztery razy mniej!

Wynajem długoterminowy udowadnia zatem, że w przypadku samochodów przywiązywanie się do jednego pojazdu nie ma sensu. Wciąż boimy się wynajmować np. mieszkania, bo mamy poczucie, że inwestujemy pieniądze, których nigdy nie odzyskamy. W branży motoryzacyjnej działa to dokładnie odwrotnie – okazuje się, że lepiej jest auto wynajmować, niż kupować, bo dzięki temu możemy cieszyć się zawsze nowym, bezawaryjnym samochodem i płacić za nie o połowę mniej, niż w przypadku auta kupionego za gotówkę.

Czytaj także...


Listopad i grudzień ostatnią szansą na tańszy najem lub leasing

Minęło zaledwie kilka dni od ogłoszenia zmian w przepisach podatkowych dotyczących leasingu, a wielu przedsiębiorców już zastanawia się nad rejestrowaniem floty za granicą. Nowelizacja wprowadza limity finansowe, które sprawiają, że nie każde auto będzie można wliczyć w koszty przychodu. Kto zyska, kto straci i czy wśród nowych przepisów znajdują się też zmiany na dobre?

2018-11-09 czytaj dalej

Najlepsze aplikacje dla kierowców – co warto pobrać na telefon?

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie ciężko jest sobie wyobrazić bez dwóch rzeczy: smartfona i samochodu. Coraz częściej te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Co prawda korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone, lecz istnieje wiele aplikacji, które nie tylko ułatwiają jazdę samochodem, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto je znać, zwłaszcza przed okresem wakacyjnych wyjazdów.

2019-05-31 czytaj dalej

wynajem długoterminowy auta, auta poleasingowe, auto na abonament, wynajem aut,  auta używane, auto firmowe

Auto w abonamencie - to się opłaca!

Kupno samochodu za gotówkę to inwestycja duża i bezzwrotna - auto szybko traci bowiem na wartości. Podobnie jest z leasingiem, bo choć płatności rozłożone są w czasie, to w pewnym momencie przyjdzie nam wykupić pojazd. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej opcji jaką jest wynajem długoterminowy, bo może się okazać, że już wkrótce sprzedaż aut za gotówkę stanie się całkowitym przeżytkiem.

2018-09-24 czytaj dalej

Skąd wzięła się Škoda - 10 ciekawostek o popularnej marce

Škoda jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków marką. Czeski producent samochodów działa na rynku motoryzacyjnym już od 122 lat. Z okazji Miesiąca Škody w Autoflix.pl prezentujemy kilka ciekawostek o jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek motoryzacyjnych, o których z pewnością do tej pory nie wiedzieliście!

2019-04-09 czytaj dalej