Kłopotliwe diesle

Coraz więcej usterek dotyczących układu wtryskowego w silnikach diesla ma związek z ciągłym podnoszeniem ciśnienia wtryskiwanego do cylindrów paliwa. Naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy najczęściej wymagana jest, na skutek zanieczyszczeń znajdujących się w złym paliwie lub na skutek zużywania się współpracujących elementów, a także przez zbyt długie zwlekanie z wymianą filtra paliwa.

Zanim udamy się do stacji obsługi celem zdiagnozowania, czy będzie możliwa naprawa części jaką są pompowtryskiwacze lub wtryskiwaczy, czy konieczna będzie wymiana, nasze auto na różne sposoby informuje o nadchodzącej awarii. Naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy jest konieczna, gdy nastąpił spadek mocy, gdy występują problemy z odpaleniem zimnego silnika, gdy z rury wydechowej wydobywają się czarne lub białe spaliny.

Naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy będzie również konieczna gdy nastąpi zwiększone zużycie paliwa lub specyficzne stukanie silnika. Już pierwsze objawy konieczności sprawdzenia lub naprawy wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy informują o konieczności udania się do warsztatu. Zbyt późna naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy może doprowadzić do uszkodzenia silnika, może dojść do wypalenia tłoków, do zatarcia turbosprężarki, do zniszczenia pompy wtryskowej i filtra cząstek stałych. Ocena konieczności naprawy pompowtryskiwacze lub wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu, sterylnych warunków, doświadczenia i staranności. To od osoby dokonującej naprawy zależy decyzja o wymianie lub naprawie wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy.

Wizyta w Autoryzowanej Stacji Obsługi często jest dużym szokiem dla właściciela auta, gdy dowiaduje się o kosztach naprawy. Im nowsza technologia zastosowana w silniku tym koszty naprawy wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy rosną. Istnieje jednak możliwość alternatywnej regeneracji wtryskiwaczy, co zupełnie zmienia koszty naprawy wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy. Zamiast płacić kilka tysięcy złotych czasami wystarczy wtryskiwacz wyczyścić lub wymienić zużyte części.

Kategoria: Twój Samochód