trwa ładowanie...

Najlepsze aplikacje dla kierowców – co warto pobrać na telefon?

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie ciężko jest sobie wyobrazić bez dwóch rzeczy: smartfona i samochodu. Coraz częściej te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Co prawda korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone, lecz istnieje wiele aplikacji, które nie tylko ułatwiają jazdę samochodem, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto je znać, zwłaszcza przed okresem wakacyjnych wyjazdów.


2019-05-31
1. Mapy Google
To chyba najbardziej popularna i zaufana nawigacja mobilna. Jej zalety są niewątpliwe – można pobrać ją na telefon bezpłatnie, a co ważniejsze, jest często aktualizowana. Można także korzystać z niej w trybie offline, zatem aplikacja nie obciąża transferu danych.
Aplikacja pozwoli Ci m.in. na:
 • zaplanowanie trasy wiodącej przez określone punkty
 • wyznaczenie drogi do najbliższych stacji paliw lub punktów gastronomicznych
 • bieżące określenie, na których odcinkach można spodziewać się większego natężenia ruchu, dzięki czemu ominiesz korki i zatory drogowe
Choć Mapy Google nie posiadają wielu bardziej zaawansowanych funkcji, które znajdziemy w klasycznych nawigacjach samochodowych, aplikacja nadrabia swoją uniwersalnością. Przyda się bowiem nie tylko kierowcom, ale także rowerzystom oraz pieszym.

NOWOŚĆ: W ostatnich dniach pojawiła się aktualizacja aplikacji Google Maps. Najważniejsza z punktu widzenia kierowcy funkcja, która została wprowadzona to informacja o ograniczeniach prędkości i radarach na drodze. 2. Yanosik
Usługa w świadomości większości kierowców funkcjonuje jako sposób na wymiganie się od mandatów i kontroli. Posiada jednak o wiele więcej przydatnych funkcji, niż mogłoby się wydawać. Nie dość, że dostępna jest zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i aplikacja, to w dodatku łączy w sobie cechy nawigacji z elementem społecznościowym. Dzięki temu przypomina nieco CB radio informujące m.in. o:
 • wypadkach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, które mogą spowolnić naszą podróż lub wymagać od nas zmiany trasy
 • kontrolach policyjnych czy fotoradarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie z wyprzedzeniem dostosować odpowiednio prędkość jazdy
Największym atutem aplikacji są zatem sami jej użytkownicy, którzy informują się nawzajem o zmianach lub niebezpiecznych zdarzeniach na drodze. Każdy użytkownik usługi może samodzielnie dodać ostrzeżenie o wypadku czy kontroli drogowej.
3. Fuelio
Każdy samochód wymaga regularnego tankowania, które często mocno nadwyręża nasz budżet. Tymczasem Fuelio pozwala prowadzić dziennik tankowań i ponoszonych na nie kosztów. Dzięki tej aplikacji:
 • zbudujesz przejrzyste statystyki i wyliczenia związane z wydatkami ponoszonymi na stacjach paliw
 • ocenisz, czy Twój samochód w ostatnim czasie nie zaczął palić więcej niż do tej pory
 • sprawdzisz, jakie stacje znajdują się w pobliżu oraz na której z nich najbardziej zaoszczędzisz dzięki aktualnym cenom podawanym przez aplikację
Co więcej, Fuelio informuje również o nadchodzących przeglądach czy konieczności wymiany rozrządu.

4. MyWheels
Aplikacja będąca naszym osobistym mechanikiem-serwisantem. Umożliwia diagnozowanie samochodu oraz prowadzenie dziennika kosztów jego eksploatacji. Dzięki połączeniu z samochodem przez port OBD II, które służy do podłączania narzędzi diagnostycznych, będziemy mogli odczytać w aplikacji:
 • statystyki związane z naszym autem
 • diagnostykę pojawiających się problemów technicznych i aktualny stanu pojazdu
 • wydatki związane z bieżącą eksploatacją samochodu

5. Find My Car Idealne rozwiązanie dla zapominalskich oraz osób o słabej orientacji w terenie. Aplikacja wskazująca, gdzie zaparkowaliśmy, świetnie sprawdzi się chociażby w miejscach, w których jesteśmy pierwszy raz lub bywamy rzadko. Zdarza się to szczególnie często podczas wakacyjnych podróży. Find My Car pozwoli Ci:
 • zapisać aktualną lokalizację samochodu dzięki współrzędnym GPS
 • odnaleźć auto na rozległym parkingu
 • wyznaczyć drogę do naszego samochodu

Czytaj także...


Jak dbać o auto zimą - sprawdź, o czym pamiętać i w co się zaopatrzyć

Wilgoć, mrozy, gołoledź i szybko zapadający zmierzch – nadszedł najtrudniejszy okres dla kierowców. Na czas zimy warto zaopatrzyć auto w niezbędne akcesoria, a także odpowiednio zadbać o nasz pojazd. Dzięki temu nie będą mu straszne ani niskie temperatury, ani sól na drogach i ryzyko korozji.

2018-12-19 czytaj dalej

Nowe auta z salonu, Auta od ręki, Kredyt na auto, Auto w Leasingu

Jak zmniejszyć spalanie w naszym aucie?

Auto, które pali tyle co nic, to marzenie każdego kierowcy. Ceny paliw potrafią niemile zaskoczyć, co bardzo często skłania nas do poszukiwania sposobów na ograniczenie poboru paliwa podczas jazdy. Wprowadzenie oszczędności nie musi jednak wiązać się ze zmianą stylu jazdy – czasem wystarczy kilka prostych rozwiązań, które zmniejszą częstotliwość tankowania.

2019-08-23 czytaj dalej

Skąd wzięła się Škoda - 10 ciekawostek o popularnej marce

Škoda jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków marką. Czeski producent samochodów działa na rynku motoryzacyjnym już od 122 lat. Z okazji Miesiąca Škody w Autoflix.pl prezentujemy kilka ciekawostek o jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek motoryzacyjnych, o których z pewnością do tej pory nie wiedzieliście!

2019-04-09 czytaj dalej

Czy to już czas na zmianę opon?

Choć zimy w Polsce są w ostatnich latach łagodne, pogoda bywa nieprzewidywalna. Każdy z nas chciałby jak najdłużej jeździć na oponach letnich, aby zapewnić zimówkom mniejsze zużycie i założyć je dopiero wówczas, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas. Czy jednak jesteśmy w stanie ustalić sobie bezpieczną granicę czasową, której nie należy przekraczać?

2018-10-30 czytaj dalej