trwa ładowanie...

Auto w abonamencie
- to się opłaca!

Kupno samochodu za gotówkę to inwestycja duża i bezzwrotna - auto szybko traci bowiem na wartości. Podobnie jest z leasingiem, bo choć płatności rozłożone są w czasie, to w pewnym momencie przyjdzie nam wykupić pojazd. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej opcji jaką jest wynajem długoterminowy, bo może się okazać, że już wkrótce sprzedaż aut za gotówkę stanie się całkowitym przeżytkiem.

2018-09-24

Abonament, czyli wynajem długoterminowy, zawojował już rynek zachodni. Podobnie jak większość innowacyjnych rozwiązań, do Polski wchodzi z lekkim opóźnieniem, ale za to szybko zyskuje popularność. Na rozwiązanie to decydują się ci, którzy zrozumieli już genialną w swej prostocie ideę tego konceptu: po co kupować nowe auto, kiedy można je wynająć i nie martwić się wówczas, że pojazd straci na wartości? Po roku albo dwóch można go przecież zdać i wymienić na zupełnie nowy.

Najlepiej posłużyć się tu konkretnym przykładem: za nowego Nissana Qashqai musimy zapłacić w salonie ok. 90 tys. zł. Po trzech latach użytkowania jego wartość spadnie do ok. 45 tys., a łączna kwota wydana na ubezpieczenia da nam blisko 12 tys. zł. Wliczając w to niezbędne przeglądy, komplety opon, koszty rejestracji oraz ewentualne serwisowanie, okazuje się, że łączna wartość auta i jego trzyletniej eksploatacji to wydatek na poziomie 150 tys. zł. I to bez wliczonego tankowania!

Tymczasem suma trzyletnich rat abonamentowych za tego samego Nissana Qashqai wziętego w abonamencie przez Autoflix.pl daje nam kwotę rzędu 41 tys zł. To prawie cztery razy mniej!

Wynajem długoterminowy udowadnia zatem, że w przypadku samochodów przywiązywanie się do jednego pojazdu nie ma sensu. Wciąż boimy się wynajmować np. mieszkania, bo mamy poczucie, że inwestujemy pieniądze, których nigdy nie odzyskamy. W branży motoryzacyjnej działa to dokładnie odwrotnie – okazuje się, że lepiej jest auto wynajmować, niż kupować, bo dzięki temu możemy cieszyć się zawsze nowym, bezawaryjnym samochodem i płacić za nie o połowę mniej, niż w przypadku auta kupionego za gotówkę.


Czytaj także...


Parowanie szyb w samochodzie - jak sobie z nim radzić?

Tegoroczna zima powoli zaczyna odpuszczać. Oznacza to, że okazji do skrobania oszronionych szyb będzie coraz mniej. Pojawia się jednak inny problem – nadchodzi czas roztopów, a wraz z nimi dużej wilgoci. Wraz z dużymi wahaniami temperatur oznacza to, że szyby w naszych samochodach będą parowały bardziej, niż zwykle. Sprawdź, jakie są tego przyczyny i jak przeciwdziałać temu zjawisku.

2019-02-19 czytaj dalej

Nowe auta z salonu, Auta od ręki, Kredyt na auto, Auto w Leasingu

Jak zmniejszyć spalanie w naszym aucie?

Auto, które pali tyle co nic, to marzenie każdego kierowcy. Ceny paliw potrafią niemile zaskoczyć, co bardzo często skłania nas do poszukiwania sposobów na ograniczenie poboru paliwa podczas jazdy. Wprowadzenie oszczędności nie musi jednak wiązać się ze zmianą stylu jazdy – czasem wystarczy kilka prostych rozwiązań, które zmniejszą częstotliwość tankowania.

2019-08-23 czytaj dalej

Najlepsze aplikacje dla kierowców – co warto pobrać na telefon?

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie ciężko jest sobie wyobrazić bez dwóch rzeczy: smartfona i samochodu. Coraz częściej te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Co prawda korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone, lecz istnieje wiele aplikacji, które nie tylko ułatwiają jazdę samochodem, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto je znać, zwłaszcza przed okresem wakacyjnych wyjazdów.

2019-05-31 czytaj dalej

Jak dbać o auto zimą - sprawdź, o czym pamiętać i w co się zaopatrzyć

Wilgoć, mrozy, gołoledź i szybko zapadający zmierzch – nadszedł najtrudniejszy okres dla kierowców. Na czas zimy warto zaopatrzyć auto w niezbędne akcesoria, a także odpowiednio zadbać o nasz pojazd. Dzięki temu nie będą mu straszne ani niskie temperatury, ani sól na drogach i ryzyko korozji.

2018-12-19 czytaj dalej

Powyższa prezentacja i kalkulacja stanowią zaproszenie do zawarcia umowy (art. 71 k.c.). Oferta handlowa w rozumieniu art. 66 k.c. może zostać złożona po dokonaniu oceny zdolności finansowej, od której uzależnione będzie zawarcie umowy. Zdjęcia mogą mieć charakter poglądowy.

Skontaktuj się z nami