trwa ładowanie...

Auto w abonamencie
- to się opłaca!

Kupno samochodu za gotówkę to inwestycja duża i bezzwrotna - auto szybko traci bowiem na wartości. Podobnie jest z leasingiem, bo choć płatności rozłożone są w czasie, to w pewnym momencie przyjdzie nam wykupić pojazd. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej opcji jaką jest wynajem długoterminowy, bo może się okazać, że już wkrótce sprzedaż aut za gotówkę stanie się całkowitym przeżytkiem.

2018-09-24

Abonament, czyli wynajem długoterminowy, zawojował już rynek zachodni. Podobnie jak większość innowacyjnych rozwiązań, do Polski wchodzi z lekkim opóźnieniem, ale za to szybko zyskuje popularność. Na rozwiązanie to decydują się ci, którzy zrozumieli już genialną w swej prostocie ideę tego konceptu: po co kupować nowe auto, kiedy można je wynająć i nie martwić się wówczas, że pojazd straci na wartości? Po roku albo dwóch można go przecież zdać i wymienić na zupełnie nowy.

Najlepiej posłużyć się tu konkretnym przykładem: za nowego Nissana Qashqai musimy zapłacić w salonie ok. 90 tys. zł. Po trzech latach użytkowania jego wartość spadnie do ok. 45 tys., a łączna kwota wydana na ubezpieczenia da nam blisko 12 tys. zł. Wliczając w to niezbędne przeglądy, komplety opon, koszty rejestracji oraz ewentualne serwisowanie, okazuje się, że łączna wartość auta i jego trzyletniej eksploatacji to wydatek na poziomie 150 tys. zł. I to bez wliczonego tankowania!

Tymczasem suma trzyletnich rat abonamentowych za tego samego Nissana Qashqai wziętego w abonamencie przez Autoflix.pl daje nam kwotę rzędu 41 tys zł. To prawie cztery razy mniej!

Wynajem długoterminowy udowadnia zatem, że w przypadku samochodów przywiązywanie się do jednego pojazdu nie ma sensu. Wciąż boimy się wynajmować np. mieszkania, bo mamy poczucie, że inwestujemy pieniądze, których nigdy nie odzyskamy. W branży motoryzacyjnej działa to dokładnie odwrotnie – okazuje się, że lepiej jest auto wynajmować, niż kupować, bo dzięki temu możemy cieszyć się zawsze nowym, bezawaryjnym samochodem i płacić za nie o połowę mniej, niż w przypadku auta kupionego za gotówkę.

Czytaj także...


Skąd wzięła się Škoda - 10 ciekawostek o popularnej marce

Škoda jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków marką. Czeski producent samochodów działa na rynku motoryzacyjnym już od 122 lat. Z okazji Miesiąca Škody w Autoflix.pl prezentujemy kilka ciekawostek o jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek motoryzacyjnych, o których z pewnością do tej pory nie wiedzieliście!

2019-04-09 czytaj dalej

Czy to już czas na zmianę opon?

Choć zimy w Polsce są w ostatnich latach łagodne, pogoda bywa nieprzewidywalna. Każdy z nas chciałby jak najdłużej jeździć na oponach letnich, aby zapewnić zimówkom mniejsze zużycie i założyć je dopiero wówczas, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas. Czy jednak jesteśmy w stanie ustalić sobie bezpieczną granicę czasową, której nie należy przekraczać?

2018-10-30 czytaj dalej

Dlaczego samochód zimą pali więcej i jak tego unikać?

>Wielu kierowców zna ten problem – na jednym tankowaniu zimą przejedziemy znacznie krótszy dystans, niż latem. Apetyt silnika wzrasta, gdy tylko nadchodzą chłodniejsze dni. Istnieją jednak techniki, które pozwolą nam ograniczyć zużycie paliwa w chłodniejsze dni i warto o nich pamięć, nie tylko zimą.

2019-01-23 czytaj dalej

RAPORT: Wyprzedaż rocznika - czy to na pewno się opłaca?

Właśnie rozpoczął się najgorętszy okres dla sprzedawców aut – wyprzedaże rocznika 2018. Importerzy i salony prześcigają się w proponowaniu klientom konkurencyjnych ofert. Czy jest to jednak rzeczywiście dobry moment na zakup nowego samochodu, a przede wszystkim czy faktycznie oszczędzamy na takiej "okazji"?

2018-11-22 czytaj dalej