trwa ładowanie...

Autoflix.pl wprowadza rewolucję w branży motoryzacyjnej!

Autoflix postanowił skrócić proces zakupu samochodu do minimum i stworzył pierwszy w Polsce w pełni funkcjonalny sklep internetowy z samochodami.Dowiedz się więcej!2019-12-16

Na Zachodzie auto kupisz online...

W Europie Zachodniej oraz USA aż 15% nowych samochodów sprzedawanych jest właśnie przez Internet. Dlaczego? Każdy z nas, kto kiedykolwiek planował zakup auta wie, że jest to proces czasochłonny i wymaga od nas dużego zaangażowania.


A w Polsce? 

Problemy zakupu auta w polskiej rzeczywistości

Badanie 2016 Car Buyer Journey pokazuje, że 6/10 klientów planujących zakup samochodu nie ma pewności, na jaki model powinni się ostatecznie zdecydować. W Polsce przed podjęciem tej decyzji musimy zgłosić się do dealerów, zebrać oferty na interesujące nas modele, porównać je oraz wybrać najkorzystniejsze finansowanie. Przed nami więc bardzo długa i wyboista droga.

Tyle czekania na ofertę...

Przede wszystkim jako klient, jesteśmy narażeni na długi czas oczekiwania na ofertę. Problem komplikuje się jeszcze bardziej, gdy chcemy porównać kilka ofert od wielu sprzedawców jednocześnie. Zebranie wszystkich ofert potrafi trwać nawet kilka tygodni. Tak długi czas oczekiwania z pewnością może bardzo zniechęcić. Co gorsza, czasami nasze zapytania i prośby o kalkulacje pozostają zupełnie bez odpowiedzi. Trzeba więc wybrać się do salonu osobiście, a to w dobie Internetu wydaje się niedorzeczne. Wyniki badań pokazują również, że średnio, wizyta w salonie samochodowym trwa prawie 3h, a satysfakcja klienta spada po ok. 1,5h, a to i tak ogromna próba cierpliwości klienta...


Portale ogłoszeniowe zamiast sklepów z autami 

– to nadal nie to

W Polsce funkcjonują już portale, które dają namiastkę możliwości w sferze wyboru auta online, jednak każde z nich, mimo swoich zalet, ma też wiele minusów. Wszystkie dotychczasowe propozycje bazują jedynie na umieszczaniu i przeglądaniu ogłoszeń, bez możliwości rezerwacji i finalizacji zakupu online – w tym obiegu dokumentów i rezerwacji pojazdu. Przez co nadal musimy kontaktować się ze sprzedającym, negocjować cenę oraz prosić o kalkulację finansowania. Cały proces wydaje się nadal zbyt długi, a w dobie Internetu chcemy mieć wszystko TU i TERAZ.


Rozwiązanie problemu? Autoflix
– pierwszy sklep online z samochodami

Właśnie dlatego Autoflix postanowił skrócić proces zakupu samochodu do minimum i stworzył pierwszy w Polsce w pełni funkcjonalny sklep internetowy z samochodami. W Autoflix.pl w jednym miejscu możesz w szybki i prosty sposób: wybrać wymarzony samochód, dobrać finansowanie (różne warianty kredytu, leasingu, najmu oraz wariant za gotówkę) i zarezerwować cały pakiet. Zaawansowane opcje filtrowania oraz innowacyjny sposób grupowania aut wg rodzaju i mocy silnika, pozwoli Ci szybko porównać oferty i podjąć decyzję, jakiego auta potrzebujesz. Do każdego samochodu, największe podmioty finansujące przygotowały kilkanaście promocyjnych gotowych kalkulacji (zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm). Opcje finansowe są w pełni czytelne i łatwe w porównaniu.Zakup auta jednym kliknięciem

Po dokonaniu wyboru, jednym kliknięciem rezerwujesz auto i za pomocą szybkich płatności online wpłacasz 100% zwrotną zaliczkę rezerwacyjną. Sprzedawca już wie, że musi przygotować samochód na odbiór, a Ty w tym czasie przygotowujesz wymagane dokumenty i w łatwy sposób, całkowicie online kupujesz nowe auto. Ostatnim krokiem jest odbiór samochodu u dealera :)Proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie

Dzięki takiemu rozwiązaniu, zakup auta trwa 3 minuty, zamiast wielu godzin spędzonych w salonach, a zaoszczędzony czas i pieniądze możesz wykorzystać w inny sposób. Dzięki temu, że umowa zawierana jest drogą elektroniczną masz 14 dni na ewentualne odwołanie rezerwacji na zmianę decyzji. Proste i wygodne!


Kim jest Autoflix?

Autoflix w prosty i przyjazny sposób łączy 3 podmioty:

  • sprzedawców aut, 
  • znane instytucje finansowe 
  • oraz osoby planujące zakup nowego auta w jednym miejscu. 

Dzięki temu Autoflix to platforma, która w kompleksowy sposób pośredniczy w sprzedaży/zakupie aut, jednocześnie proponując świetne warunki finansowe i negocjując dla swoich użytkowników najwyższe rabaty.

Formuła sklepu internetowego z samochodami niewątpliwie jest innowacją na Polskim rynku, ale też dużym udogodnieniem dla klientów planujących zakup auta. Jeśli ciekawi Cię, jak wygląda cały proces lub w najbliższym czasie planujesz zakup auta, koniecznie zobacz, jak to działa!


Dowiesz się, jak krok po kroku możesz kupić samochód w Autoflix – bez wychodzenia z domu!


Czytaj także...


wynajem długoterminowy auta, auta poleasingowe, auto na abonament, wynajem aut,  auta używane, auto

Auto w abonamencie - to się opłaca!

Kupno samochodu za gotówkę to inwestycja duża i bezzwrotna - auto szybko traci bowiem na wartości. Podobnie jest z leasingiem, bo choć płatności rozłożone są w czasie, to w pewnym momencie przyjdzie nam wykupić pojazd. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej opcji jaką jest wynajem długoterminowy, bo może się okazać, że już wkrótce sprzedaż aut za gotówkę stanie się całkowitym przeżytkiem.

2018-09-24 czytaj dalej

Leasing czy najem? Praktyczne porady, które pozwolą Ci podjąć decyzję

Na polskim rynku wciąż istnieje wiele mitów na temat leasingu i abonamentu. Przez to wielu klientów wciąż waha się, jaką formę finansowania wybrać, by nie przepłacić. Warto więc rozłożyć obie opcje na czynniki pierwsze i przemyśleć, która z nich najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania.

2018-11-29 czytaj dalej

RAPORT: Wyprzedaż rocznika - czy to na pewno się opłaca?

Właśnie rozpoczął się najgorętszy okres dla sprzedawców aut – wyprzedaże rocznika 2018. Importerzy i salony prześcigają się w proponowaniu klientom konkurencyjnych ofert. Czy jest to jednak rzeczywiście dobry moment na zakup nowego samochodu, a przede wszystkim czy faktycznie oszczędzamy na takiej "okazji"?

2018-11-22 czytaj dalej

Dlaczego samochód zimą pali więcej i jak tego unikać?

>Wielu kierowców zna ten problem – na jednym tankowaniu zimą przejedziemy znacznie krótszy dystans, niż latem. Apetyt silnika wzrasta, gdy tylko nadchodzą chłodniejsze dni. Istnieją jednak techniki, które pozwolą nam ograniczyć zużycie paliwa w chłodniejsze dni i warto o nich pamięć, nie tylko zimą.

2019-01-23 czytaj dalej

Powyższa prezentacja i kalkulacja stanowią zaproszenie do zawarcia umowy (art. 71 k.c.). Oferta handlowa w rozumieniu art. 66 k.c. może zostać złożona po dokonaniu oceny zdolności finansowej, od której uzależnione będzie zawarcie umowy. Zdjęcia mogą mieć charakter poglądowy.

Skontaktuj się z nami