Co kryje się pod pojęciem: aplikacje internetowe?

Pod pojęciem aplikacje internetowe kryje się program, który dostępny jest dla użytkownika (komunikuje się z hostem użytkownika) z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że aplikacje webowe są interaktywne. Dzięki temu, że do otwarcia aplikacji wykorzystać możemy różne przeglądarki internetowe, a zainstalowany na komputerze system operacyjny, czy parametry sprzętu, na którym korzystamy z programu, nie mają znaczenia, możemy korzystać z programów (które między innymi dają możliwość zdalnego pracowania) w dowolnym miejscu, w którym mamy dostęp do Internetu i komputera.

Zacznijmy od tego, jakie aplikacje internetowe są najczęściej używane w firmach i w jaki sposób mogą pomóc w ich funkcjonowaniu.

Pierwszą z aplikacji, którą w bardzo dużej ilości współczesnych firm stosują ludzie, jest Intranet, czyli biuletyn informacji publicznej. Jest to aplikacja, do której dostęp ma najczęściej określona grupa ludzi, czyli np. pracownicy firmy, organizacji.

Program ten ułatwia kontakt pomiędzy pracownikami firmy, szczególnie w większych korporacjach, w których na co dzień trudno informować w bardziej tradycyjny sposób o wydarzeniach firmowych. Dzięki Intranetowi unika się również nieporozumień związanych z niewykonaniem poleceń służbowych. Jeżeli będzie widoczne w systemie, że jakieś zadanie zostało zlecone pracownikowi i po prostu go nie wykonał, bez konieczności prowadzenia „śledztwa”, przepytywania różnych osób, od razu znamy osobę odpowiedzialną. Nikt nie powie, że czegoś mu nie przekazano, zwalając na inną osobę. Taka jawność komunikacji naprawdę pozwala unikać nieporozumień i krzywdzenia osób, które nie odpowiadają za popełniane przez innych błędy.

Oczywiście to nie jedyna funkcja Intranetu, który oprócz komunikacji pomiędzy pracownikami firmy, umożliwia również gromadzenie dokumentów firmowych, prowadzenie np. działu windykacyjnego. Do gromadzenia firmowej dokumentacji, przydaje się także niezastąpiony CMR, czyli system do zarządzania relacjami z klientami. No właśnie, aplikacje internetowe typu CRM służą przede wszystkim do prowadzenia działań marketingowych firmy, przekazów kierowanych bezpośrednio do klientów, również marketingu bardziej personalnego.

Dzięki temu, że w jednym miejscu mamy całą historię kontaktu z klientem, możemy stworzyć skierowany do niego przekaz promocyjny, a także z łatwością zarządzać programami lojalnościowymi, czy innymi tego typu promocjami. Z pewnością aplikacje internetowe pomagają w budowaniu lojalności klientów, a jak wiadomo lojalny klient jest najbardziej wartościowy dla firmy.

Aplikacje internetowe to również CMSy (systemy zarządzania treściami na stronach internetowych), sklepy internetowe, interaktywne witryny, forablogiportale społecznościowe, itp. Aplikacja ma oferować interaktywność, jest wygodna dla użytkownika, ponieważ dostępna z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do komputera i Internetu. Dzięki temu, że korzystamy z aplikacji webowych, możemy pracować zdalnie, zarządzać firmą bez konieczności przebywania w siedzibie każdego dnia. Jest to z pewnością dobra informacja dla wszystkich, którzy w obawie przed zostawieniem firmy bez nadzoru, od kilku lat nie byli na wakacjach.

Kategoria: Twój Samochód